Mc-försäljningen

Telefon: 08-556 369 00 | E-post: Info@avamc.se

AVA MC är auktoriserad återförsäljare och serviceställe/verkstad för Honda, Indian Motorcycle, MV Agusta, Suzuki samt Qooder. Vi är ett fullserviceföretag inom Motorcyklar och mopeder med verkstad vilket säkerställer ett bekymmersfritt ägande.

När du köper motorcykel och fordon från oss gör du en trygg affär. Vår butik i Stockholm har ett brett utbud av nya och begagnade motorcyklar samt mopeder. Vi har alltid mellan 150-250 fordon i butiken; finns de på hemsidan så finns de i utställningen.

Garantier
Olika tillverkare lämnar olika garantivillkor, allt från 2 – 5 års fabriksgaranti. På våra begagnade motorcyklar (vägmotorcyklar) upp till 12 år gamla lämnar vi 18 månaders Solid Garanti, på äldre motorcyklar lämnas 6 månaders Trafiksäkerhetsgaranti.  
Vår strävan är att alltid erbjuda våra kunder varor och tjänster som kännetecknas av kvalitet, service och kompetens.

Butiken

Telefon Kläder: 08-556 369 10  | E-post: butiken@avamc.se

I vår butik har vi ett omfattande sortiment av kläder, skyddsutrustning och tillbehör till dig och din motorcykel.
Du hittar flertalet märken i våran butik! Vi samarbetar tillsammans med bland annat Rukka, IXS, Rev'it, Alpinestars, Motul, RAM mount, CTEK, Shoei, HJC, X-lite, Cardo och Sena för att nämna några!

Administration/Ekonomi

Telefon: 08-556 369 04 | E-post: monica@avamc.se

Har du frågor om fakturor eller betalning? Våran administration löser det lätt och smidigt!

Kontakta oss via mail eller telefon så hjälper vi dig.

Vi på AVA MC har 45 år i branschen och är auktoriserad återförsäljare av


Vi på AVA MC

Vi är ett fullserviceföretag inom Motorcyklar med verkstad vilket säkerställer ett bekymmersfritt ägande. Här hittar du våra trevliga säljare, duktiga mekaniker och kunniga produktspecialister!

Gunnar
Ägare
Telefon: 08-556 369 01
gunnar@avamc.se

Monica
Administration
Telefon: 08-556 369 04
monica@avamc.se

Toni
Säljare
Telefon: 08-556 369 06
toni@avamc.se

Rumen
Servicetekniker


Gerardo
Servicetekniker


Mathias
Verkstadschef
Telefon: 08-556 369 15
mathias@avamc.se

Håll ett öga på vår Facebooksida  eller följ oss på instagram  så du får ta del av nyheter och våra erbjudanden!

Varmt välkommen till Ava MC!